Studia medyczne zaoczne

Po ukończeniu szkoły średniej przed każdym licealistom i absolwentem technikum stoi wybór kierunku studiów na uczelni wyższej. Nie jest to łatwy wybór, bowiem wybrany kierunek często wytyczy nam drogę kariery, a więc warto wybrać to, co będzie dawało nam radość i spełnienie, a spędzanie w pracy ośmiu godzin nie będzie dla nas katorgą.
Przy wyborze studiów wyższych często decyzyjny wpływ na naszą matura oraz wybrany wcześniej profil klasy w szkole średniej. Przykładowo na studia na uczelni medycznej powiązane z ciałem człowieka idą zazwyczaj ludzie po profilu bio-chem, którzy mieli dużo zajęć z biologii oraz chemii, a także z tych przedmiotów zdawali matury na poziomie rozszerzonym.
Jakie studia można wybrać na uczelni wyższej medycznej? Na uczelniach medycznych można studiować na kierunku lekarskim, lekarsko-stomatologicznym, dietetyce, położnictwie, pielęgniarstwie i fizjoterapii. A jakie studia medyczne zaoczne można wybrać? Dostępne studia medyczne zaoczne to aktualnie wszystkie poza kierunkiem lekarskim i lekarsko-stomatologicznym, ponieważ na nich jest dużo zajęć i wiedzy do przekazania, tak, że trwają one pięć lat (stomatologia) lub sześć (lekarski) i nie ma możliwości nauczania ich weekendowo.
W jakich miastach można studiować na uczelni medycznej? Uczelnie medyczne, zwane kiedyś akademiami, dostępne są w każdym dużym polskim mieście, między innymi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Przy wyborze uczelni warto kierować się odległością miasta akademickiego od domu a także pozycja uczelni w rankingu, która świadczy o prestiżu uczelni i o jakości kształcenia tam prowadzonego.
Przy wyborze studiów medycznych należy pamiętać, że wymagane na nie są najczęściej matury rozszerzone z biologii i chemii, czasem również z matematyki lub fizyki. Na niektóre kierunki, mam tu na myśli kierunek lekarski i lekarsko-stomatologiczny, progi punktowe potrafią być naprawdę wysokie. Należy pamiętać, że studia medyczne to jest wąska dziedzina, krążąca tylko wokół człowieka. Na studiach każdy ma do czynienia z anatomia, czyli budową, i fizjologia człowieka, dlatego nie są to studia odpowiednie dla osób wrażliwych. Na studiach kładzie się nacisk na aspekt praktyczny, co jest bardzo fajne i pozwala poznać specyfikację przyszłej pracy. A przyszła praca opiera się na kontaktach z pacjentami, dlatego przed wyborem tych studiów należy zastanowić się czy jesteśmy gotowi do pracy z ludźmi oraz czy jesteśmy odpowiednio empatyczni. Na pewno należy się również zastanowić czy jesteśmy na tyle zdeterminowani, ponieważ każde studia medyczne to ogrom wiedzy do pochłonięcia i wiele, wiele grubych książek, nie zawsze pisanym łatwym językiem. Na szczęście przyszła praca wszystko wynagradza, ponieważ jest ona bardzo satysfakcjonująca i daje spełnienie, zwłaszcza gdy wdzięczni pacjenci wracają Ci podziękować.
Jakie studia można studiować zaocznie?
Dietetyka – świetny wybór dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem i utrzymywaniem prawidłowej masy ciała. Tu kształcą się przyszli dietetycy. Muszą oni pamiętać, że niedożywionym może być także osoba otyła, oraz muszą nauczyć się współpracować chociażby z osobą anorektyczną. Na tych studiach można również dowiedzieć się kiedy diety stosować w różnych chorobach, co warto wykluczyć z diety, a co fajnie jest do niej włączyć. Przyszli dietetycy mogą współpracować z przyszłymi lekarzami chociażby w kołach medycyny stylu życia, która prężnie się rozwija, i kładzie ogromny nacisk na zdrowe odżywianie.
Położnictwo, magisterka – to coś dla osób po licencjacie, na co warto pojsc, ponieważ podniesie i pensje i kwalifikacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here