Jak poradzić sobie z odpryskami na szybie okiennej

Nie da się ukryć, że szkło jest niezwykle wdzięcznym materiałem. Oszklone budynki zwykle sprawiają wrażenie o wiele bardziej luksusowych i profesjonalnych. Niemniej jednak szkło jest również materiałem niezwykle delikatnym, a szyby okienne narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych, a nawet na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Już niewielkie odpryski na szybie okiennej, mogą całkowicie zaburzyć estetykę danego budynku czy nawet poszczególnych okien. Jest to więc dość kłopotliwy defekt, z którym niezwykle ciężko sobie poradzić. Niemniej jednak istnieje kilka porad i wskazówek, jak można uporać się z odpryskami na szybie okiennej, a w efekcie temu przywrócić jej estetyczny i reprezentacyjny wygląd.

Dlaczego powstają odpryski na szybach okiennych?

Nie da się ukryć, że bez względu na to, czy nasze biuro jest oszklone, czy po prostu chcemy zadbać o wygląd naszych okien w domu lub mieszkaniu, odpryski stanowią jeden z najbardziej problematycznych do usunięcia defektów. Często bowiem nie wiemy jak sobie z nimi poradzić, a nie da się ukryć, że znacznie zaburza to harmonię i ład. Odprysk na szybie skutecznie przyciąga wzrok i staje się drażniącym kłopotem. Jednak warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, co może być przyczyną tego, że te odpryski na szybie w ogóle się pojawiają. Otóż jeśli mówimy o szybach okiennych w domu czy też w mieszkaniu, a nawet w biurowcu, to najczęstszą przyczyną odprysków staje się nieodpowiednie mycie okien, oczywiście nie można również wykluczyć czynników, które są od nas niezależne jak np. akty wandalizmu, czy złe warunki atmosferyczne jak np. silne opady gradu, a także wichury, które sprawiają, że w nasze okna uderzają niewielkie kamyczki czy także gałęzie. Niemniej jednak o odprysk na szybie nie jest trudno nawet podczas samego mycia okien. Wówczas możemy doprowadzić do jego powstania poprzez:

  • zbyt sztywny papier lub gazety, którymi zbyt mocno będziemy dociskać do szyby
  • wykorzystanie ściereczek z twardymi lub ostrymi szwami
  • użycie zbyt twardych gąbek i druciaków

Jak uporać się z odpryskami na szybie okiennej?

Sposobów na poradzenie sobie z odpryskami na szybie okiennej jest kilka, jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych przypadkach uszkodzenie może być tak poważne i głębokie, że jedynym ratunkiem może okazać się wymiana całej szyby okiennej na całkowicie nową. Tak więc jak można poradzić sobie z odpryskami na szybie okiennej? Otóż:

  • można wykorzystać pastę do zębów, jednak sposób ten sprawdzi się jedynie w przypadku mikroskopijnych odprysków na szybie. Wówczas niewielką ilość pasty do zębów wystarczy nanieść na ściereczkę, a następnie pocierać nią szybę, aż do uzyskania pożądanego efektu.
  • można użyć pasty do polerowania- to jeden ze skuteczniejszych sposobów, który sprowadza się do tego, że odprysk należy potraktować specjalną pasta polerską do szkła
  • polerowanie szyby- wówczas niezbędna będzie pomoc specjalistów, którzy przy pomocy specjalnych narzędzi podejmą się zadania usunięcia odprysku
  • wymiana szyby na nową- to ostateczne rozwiązanie, jeśli pozostałe sposoby zawiodły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here