górnik

Górniczy z pracownikiem kopalni odkrywkowej. Do jego codziennych zadań będzie należało wydobywanie surowców energetycznych, skalnych oraz metalicznych. Najczęstszych przypadkach jest to Węgiel, sól, siarka ropa naftowa przed nowy gaz ziemny, rudy srebra tlenek cynku, a także ołowiu. Swojej pracy wydobywa również złoża wód mineralnych. Co składa się na obowiązki pracownika, który wykonuje pracę górnika? Bez obaw, już odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-gornika-jak-wyglada-wymagania-obowiazki/ 

Co należy do obowiązków górnika?

Górnik zajmuje się wydobywaniem węgla. Jest to proces złożony, niebezpieczny oraz trudny. Eksploatowanie złoża to czynność, którą należy dokonywać przy odpowiednim przygotowaniu. Na początku należy wydrążyć głębokie szyby, a następnie odpowiednio je zabezpieczyć. W kopalni specjaliści są odpowiednio podzielenie. Podział ich pracy jest się ścisły. Pod ziemią z kolei przy pomocy specjalistycznych maszyn tworzą się korytarze, które pozwalają dostać się do wartościowego surowca. Dziury, które powstały w ten sposób należy zabezpieczyć oraz uzupełnić. Wszystko po to, aby cała konstrukcja ciągnie zawaliła. Do tego obwodnicy używając specjalistycznych posadzek, także narzędzi.

Praca górnika – jak wygląda?

Górnicy pracują na 4 zmiany. Każda kopalnia posiada jednak swoją własną organizację pracy oraz metody wydobywania surowców kotka praca pod ziemią nie trwa długo. Sporo czasu przeznacza się na ubieranie, wyjazd na odpowiedni poziom kopalni oraz dotarcie do miejsca aktualnego wydobycia. Wszystko to powoduje, że czas pracy w samej kopalni może wynosić zaledwie 4 godziny w ciągu dnia. Obecnie proces logistyczny w kopalni uległ sporej optymalizacji. Dzięki temu wszystko przebiega o wiele sprawniej i szybciej.

Zobacz też: http://www.pracazpasja.pl/gornik-ile-jest-w-stanie-zrobic-zarobki-gornika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here