kosmetyczka

Coraz bardziej popularna staje się profesja polegająca na wykonywaniu zabiegów kosmetycznych. Salony kosmetyczne zyskują coraz więcej nowych klientek, które chcą poprawić swój wygląd odwiedzając takie właśnie miejsca. Wraz z przyrostem klientek potrzebne są również specjalistki. Jak wygląda praca kosmetyczki oraz ile jest ona w stanie zarobić? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kosmetyczka-zarobki-realia-wymagania-pracodawcy/

Klienci salonów kosmetycznych

Klienci doceniają przede wszystkim osoby, które dobrze znają potrzeby różnych typów skóry. Osoba przychodząca do kosmetyczki, często oczekuje od niej porady. Wiedza takiej osoby jest bardzo potrzebna, ponieważ nie każda osoba zna specyfikację swojej skóry oraz umie rozpoznać, który zabieg będzie dla niej najlepszy. Dobra kosmetyczka musi być otwarta na rozwój, szkolenie się oraz korzystanie z kursów czy wykładów dotyczących tematyki produktów, narzędzi oraz usług kosmetycznych. Dodatkowo nie może być to osoba, dla której robienie makijażu czy paznokci jest karą. Osoba taka musi czyć całą profesję, czerpać z niej satysfakcję oraz czuć, że uszczęśliwia inne osoby.

Ile jest w stanie zarobić kosmetyczka?

Zarobki kosmetyczki będą w dużej mierze zależały od czynników rynkowych, takich jak wielkość miasta, region, zakres usług, a także renoma lokalu. Według branżowych serwisów przyjmuje się że kosmetyczka w Polsce zarabia średnio około 1700 zł netto. Około 25% kosmetyczek zarabia powyżej 2100 zł, zaś kolejne ćwierć poniżej 1375 zł. Cały czas mówimy oczywiście o kwotach netto. Zależności od regionu najlepiej prezentują się kosmetyczki z województwa mazowieckiego, ponieważ średnie wynagrodzenie tam wynosi około 2000 zł. Na nieco mniej mogą liczyć kosmetyczki w województwie pomorskim, zachodniopomorskim oraz lubelskim – 1900 zł. Do najniższych zarobków zaliczają się kosmetyczki w województwach w warmińsko-mazurskim i warmińsko-mazurskim i podlaskim, kolejno 1500 zł i 1530 zł.

Zarobki kosmetyczki w dużym mieście

Jeżeli chodzi o zarobki kosmetyczki na przykład w Warszawie średnie wynagrodzenie przekracza 2000 zł netto. Na wyższe zarobki możemy liczyć również w Sopocie, oraz Gdyni są to zarobki rzędu 1900 zł-1950 zł. Należy zaznaczyć, że są to kwoty uśrednione, bazując na danych z większych obszarów. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż można w takim zawodzie zrobić karierę oraz naprawdę dobrze zarobić. W dużych miastach i drogich salonach kosmetycznych, jeżeli panuje tam dobra renoma możemy liczyć na zarobki nawet 6500 zł brutto.

Zobacz też: http://www.pracazpasja.pl/jak-zostac-kosmetyczka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here