Życie w dobie internetu

Żyjemy w dobie internetu. Tak na prawdę, każdą rzecz możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Obojętnie czy są to zakupy, czy też zwykłe opłacenie rachunków. Jakby tego było mało, to obecnie coraz więcej osób, decyduje się na pracę przez internet. Nie muszą dzięki temu dojeżdżać do pracy. Mogą pracować tam gdzie chcą, co jest na pewno wygodniejsze i daje im większy komfort.
Chciałbym poruszyć teraz temat banków. Ponieważ one też w ostatnim czasie mocno się rozwinęły w płaszczyźnie internetowej. Można powiedzieć nawet, że to oni przychodzą do klienta do domu, a nie jak to było dawniej, czyli na odwrót. Mam tutaj dokładnie na myśli kredyt online bez wychodzenia z domu. Jeżeli nagle potrzebujemy gotówki, bo na przykład wyjeżdżamy na rodzinne wakacje, zepsuł się nam sprzęt AGD, czy na przykład samochód, a może na przykład po prostu postanowiliśmy wyremontować mieszkanie, to jedyne co musimy zrobić, to włączyć komputer, wejść na stronę banku, który nas interesuje i złożyć wniosek o kredyt. Bardzo często jest tak, że sami decydujemy, ile będziemy spłacać naszą pożyczkę i w jakim okresie czasowym. Bank po zapoznaniu się z naszym wnioskiem udziela nam kredytu. W wielu bankach, pieniądze na koncie mamy już po piętnastu minutach po akceptacji przez bank naszego wniosku. Kolejną opcją jaką daje nam internet jest to dostęp do informacji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Obojętnie czym się interesujesz i co w danej chwili chcesz wiedzieć. W internecie są tysiące portali informacyjnych, czy też tematycznych blogów, w każdej dziedzinie naszego życia. Możemy tutaj także oglądać nasze ulubione filmy, czy też seriale, których nowe odcinki, często są dostępne szybciej niż w telewizji. Sieć to także znakomite miejsce na pokazanie siebie i swoich umiejętności. Jeżeli potrafimy tworzyć piękne makijaże to możemy je zamieszczać na przykład na Instagramie. Być może odezwie się do nas jakaś firma w celu promowania przez naszą osobę ich produktów. Jeśli dobrze potrafimy śpiewać, czy też grać na jakimś instrumencie, to nasze występy artystyczne możemy zamieszczać w serwisie You Tube. Internet to także miejsce, w którym możemy poznawać nowych ludzi. Taką możliwość dają nam obecnie portale społecznościowe. Kiedyś mogliśmy tylko z nimi pisać, teraz mamy możliwość rozmowy z nimi, a nawet możemy widzieć drugą osobę przez kamerkę internetową. Kolejną opcją, która dopiero niedawno pojawiła się w internecie to możliwość zarezerwowania biletów na przykład do kina, teatru, czy na pociąg. Jakie korzyści to za sobą niesie? Chociażby takie, że takie bilety są przeważnie o wiele tańsze od obowiązujących cen. Jeżeli szukamy pracy to również na przeciwko wychodzi nam internet.. Znajdziemy tutaj miliony ogłoszeń, w każdej kategorii. Po odpowiednim szukaniu i odpowiedniej analizie naszych potrzeb, na pewno znajdziemy ofertę pracy, która nas zainteresuje. Żeby aplikować na dane stanowisko, także nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy, że napiszemy w dowolnym edytorze tekstu nasze CV, a następnie jednym kliknięciem wyślemy je do naszego potencjalnego pracodawcy.
Internet daje nam nieograniczone możliwości. Warto jednak pamiętać o innych ważnych rzeczach w naszym życiu. Nie możemy pozwolić na to, żeby doba internetu zniszczyła i zatraciła nasze wartości. Czasem warto zamiast pisania z kimś na portalu Facebook, po prostu spotkać się w realu i z nim porozmawiać. Oczywiście internet daje nam super wygodę, ale powinniśmy korzystać z niej z umiarem. Pamiętajmy, że od korzystania z komputera, można się uzależnić,a to niesie za sobą przykre konsekwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here