buty robocze

Pracodawcy wymagają od swoich pracowników rzetelnego wykonywania obowiązków zawodowych. Jednak jakość pracy, w dużej mierze nie zależy jedynie od umiejętności załogi, ale także warunków pracy. Do wykonywania zadań w terenie, na wysokościach lub w innych trudnych warunkach, potrzebne są właściwej jakości odzież i obuwie robocze. Ich zapewnienie zwalnia pracodawcę od konsekwencji ewentualnego wypadku. Poza tym dobrze wyposażeni ludzie czują się doceniani i po prostu lepiej pracują.

Obuwie robocze

W interesie pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniego obuwia roboczego. W zależności od branży i zakresu wykonywanych prac wyróżnić można różne rodzaje obuwia roboczego. Na niektórych stanowiskach niezbędne są buty robocze, które nie przemakają, na innych, które ograniczają ryzyko poślizgnięcia się. W branży budowlanej i rolniczej sprawdzają się zwłaszcza półbuty lub trapery. Pracownikom leśnym lub obsłudze terenów zielonych przydają się z kolei buty trekkingowe albo kalosze. Osobom zatrudnionym w środowisku medycznym, farmaceutycznym lub laboratoryjnym kupuje się zazwyczaj chodaki.

W sprzedaży dostępne są także buty specjalistyczne. Jako przykład można podać spawalnicze trzewiki ochronne. Nadają się one do pracy w ciężkich warunkach. W asortymencie sklepu Glovex.com.pl znajdują się buty, które posiadają podnosek kompozytowy i wkładkę antyprzebiciową. Trzewiki charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, są wodoodporne, oddychające, absorbujące pot i nie powodują obtarcia stóp. Zapięcie butów pokryte jest skórą, która przypina się za pomocą zatrzasków oraz paska z klamrą. Nogi pracownika są zatem bardzo dobrze zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju urazami.

Odzież robocza

Zadaniem odzieży roboczej jest zapewnienie pracownikom optymalnych warunków pracy, w tym zabezpieczenie przed deszczem i chłodem. Pracodawcy, w zależności od przepisów ogólnych oraz własnych regulaminów, mogą zaopatrzyć pracownika w takie elementy odzieży jak, między innymi: kurtka, spodnie, kamizelka, koszula, koszulka, czapka, fartuch, kombinezon.

Podczas pracy na zewnątrz przydaje się przede wszystkim odblaskowa odzież robocza. Glovex.com.pl oferuje odblaskowe spodnie, spodnie typu ogrodniczki, kurtki oraz kamizelki. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są kamizelki z napisami (np. elektryk, serwis, gość, kierownik budowy). Warta zakupu jest także bielizna termoaktywna. Specjalne kalesony i koszulki chronią pracowników przed niską temperaturą i ograniczają przeziębienia, a co za tym idzie liczbę dni absencji chorobowej.

Akcesoria robocze i ochronne

Pracodawcy powinni zaznajomić się także z ofertą akcesoriów roboczych i ochronnych. Na rynku znaleźć produkty dedykowane ochronie głowy, twarzy i oczu, dróg oddechowych lub słuchu. W opcji są zatem: kaski do pracy na wysokości, hełmy antyskalpowe, napotniki chłodzące do kasku, okulary i gogle ochronne, nauszniki przeciwhałasowe, maski pełnotwarzowe, maski filtrujące, przeciwodpryskowe osłony na twarz, wkładki przeciwhałasowe.

Jednak najbardziej powszechnym akcesorium roboczym są oczywiście rękawice robocze. Katalog produktów sklepu Glovex.com.pl obejmuje rękawice: nitrylowe, spawalnicze, diagnostyczne, antystatyczne, taktyczne, skórzane, powlekane, neoprenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here