Czym się kierować kupując kosz na pranie?

0
494

Zazwyczaj w naszych domach posiadamy dwa różne kosze na pranie, jeden do przechowywania i sortowania ubrań przeznaczonych do uprania, a drugi do czystego prania, które rozwieszamy na suszarce lub składamy do prasowania czy schowania w szafach.

Kosze na brudne ubrania może być dowolnego kształtu, może to być również miękki worek pasujący do rogu łazienki, jednak kosz do przenoszenia prania powinien być wytrzymały i najlepiej prostokątny dla wygody użytkowania.

Jak wybrać odpowiedni kosz na pranie do zabudowy

Kosz na pranie powinien być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny, ponieważ ma za zadanie ułatwić nam codzienne obowiązki związane z segregacją czystych ubrań, prasowaniem i odnoszeniem upranych rzeczy do szaf. Wybierając odpowiedni kosz na pranie warto wziąć pod uwagę kilka czynników, nie można sugerować się tylko wyglądem czy kolorem takiego pojemnika. Przede wszystkim konieczne jest, aby kosz na bieliznę posiadał mocne uchwyty, nie mogą się one wyginać podczas podnoszenia kosza. Ubrania z jednego czy dwóch prań może być dość ciężkie, dlatego zarówno kosz, jak i uchwyty, muszą być solidne i bez problemów utrzymać taki ciężar.Okrągły kosz na bieliznę wystarcza na pranie jednej osoby, jednak nie da się w nim wygodnie ułożyć złożonych ubrań, ręczników czy poszewek pościeli. Nawet jeśli nie wkładasz ułożonych ubrań do kosza, z pewnością prostokątny kosz na pranie sprawdzi się najlepiej i jest praktyczny, kiedy prasujesz i składasz ubrania przed włożeniem ich do szaf. Warto również zwrócić uwagę, czy kosz ma gładkie wykończenie. Wszelkie nierówności czy przykładowo kosze z wikliny mogą zaczepiać o ubrania, firanki i pościel czy zamki lub guziki i poniszczyć pranie. Możesz uniknąć takich problemów wybierając proste, plastikowe kosze na pranie.Wszystkie kosze na pranie muszą mieć otwory wentylacyjne, nawet jeśli przenosisz w nich tylko czyste pranie. Otwory wentylacyjne to niewielkie dziurki, które znajdują się po bokach kosza, dzięki czemu pranie może oddychać. Kosze na bieliznę, które nie mają otworów wentylacyjnych, mają tendencję do elektryzowania tkanin. Jeśli masz w łazience również kosz na pranie do zabudowy, musi być on wentylowany, aby ubrania nie pleśniały. Pleśń i grzyb są trudne do usunięcia z tkanin, więc unikaj tego problemu wybierając kosz ażurowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here