Kredyt dla firm bez BIK

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, jak istotną kwestią jest znalezienie dobrego źródła finansowania. Bez tego niezwykle ciężko jest prowadzić konkurencyjną działalność gospodarczą. Aby całe przedsięwzięcie doszło do skutku, niezbędne jest znalezienie możliwie jak najbardziej opłacalnego kredytu. Trzeba przyznać, że banki wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom i oferują produkty, dzięki którym możliwe jest szybkie zdobycie odpowiedniej ilości wolnych środków. Należy jednak z całą stanowczością podkreślić, że są to pieniądze, które muszą być wydawane celowo. W przeciwnym wypadku instytucja udzielająca kredytu może dojść do przekonania, że defraudujemy środki, co w rezultacie może doprowadzić do rozwiązania umowy kredytowej. Aby uniknąć takiej ewentualności, należy zbierać rachunki, faktury oraz inne dokumenty, za pomocą których będziemy w stanie wykazać, że przyznana nam pula środków jest wydatkowana zgodnie z założonym planem kredytowym. Liczy się dokładność, dlatego nie należy pomijać nawet najmniejszego wydatku.

W przypadku, gdy nasza zdolność kredytowa jest dla instytucji bankowej wątpliwa, możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu. W takiej sytuacji należy odwołać się do rozwiązań alternatywnych. Jak powszechnie wiadomo, istnieją różne sposoby, dzięki którym można wyjść z tej kłopotliwej sytuacji. Kredyt dla firm bez BIK stanowi doskonałe rozwiązanie finansowe dla każdej osoby, która przez lata nie budowała swojej zdolności kredytowej. Warto zaznaczyć, że odpowiednie podejście do tego tematu jest kwestią kluczową, bowiem w wypadku przeciwnym ciężko nam będzie na ostatnią chwilę wykazać, że jesteśmy wypłacalni. Dlatego jeszcze przed założeniem własnej firmy warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby stać się w oczach banku wiarygodni. Jednym z możliwych sposobów jest zaciąganie pożyczek oraz korzystanie z innych instrumentów finansowych. W takim wypadku nie należy ociągać się z płatnością rat, bowiem nawet najmniejsza zwłoka w tym zakresie może zniwelować nasz śmiały plan. W przypadku, gdy decydujemy się na zakup nowej pralki czy lodówki, warto wziąć taki przedmiot gospodarstwa domowego na raty. Dzięki temu wszelkie informacje dotyczące spłaty zobowiązania zostaną wpisane do BIK, co pozytywnie wpływa na naszą zdolność kredytową w przyszłości.

W zależności od rozmiaru planowanego przedsięwzięcia, możemy wybrać rozmaite długości spłaty zobowiązania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarówno suma kredytowa, jak i odsetkowa, została rozłożona na lat kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. W każdym jednak wypadku należy rozważnie ocenić, czy będziemy w stanie w dłuższej perspektywie zapewnić sobie odpowiedni dopływ środków pieniężnych. Oczywiście banki zabezpieczają swoje interesy poprzez ustanowienie hipoteki na naszych nieruchomościach bądź wpisują zastaw rejestrowy do stosownego rejestru. W każdym przypadku kosztami tych czynności obciążeni są kredytobiorcy. Ważny jest również wkład własny. Jeżeli wynosi on 30% lub więcej, możemy liczyć na zdecydowanie lepsze warunki kredytowania niż w przypadku, gdybyśmy takiego wkładu nie wnieśli. Dlatego przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej – bez względu na planowany kredyt – powinniśmy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy. Niestety, czasami nie jest to możliwe, jednak także w tym przypadku warto zdecydować się na alternatywne sposoby zabezpieczenia zobowiązania, takie jak ubezpieczenie z tytułu opóźnienia w płatności rat kredytu. W takim przypadku uiszczana składka ubezpieczeniowa zabezpiecza nas przed ewentualną zwłoką w płatności raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here