Jakie konto bankowe wybrać?

W trakcie wchodzenia w dorosłe życie stoimy przed wieloma poważnymi decyzjami. Gdzie zamieszkać? Jaki zawód wybrać? Zaraz, zaraz- a w jaki sposób przyjąć wypłatę i opłacić to wymarzone (bądź nieco mniej wymarzone) mieszkanie? No właśnie. I w tym momencie naszych rozważań pojawia się pytanie- Gdzie oraz jakie konto bankowe założyć?

Przede wszystkim, nie należy się tym nadmiernie stresować. W dzisiejszych czasach wiele banków wręcz wyciąga pomocną dłoń do młodych ludzi. Przy regularnym korzystaniu z konta prawdopodobnie nie będziemy musieli za nie płacić. Do tego, tak naprawdę prawie wszystkie banki mają w swojej ofercie mobilne aplikacje, dzięki których będziemy mogli na bieżąco monitorować nasze wydatki, zwiększać lub zmniejszać limit na karcie debetowej, czy też wykonać szybki przelew.

Kolejną dogodnością dla ludzi młodych jest możliwość płacenia smartfonem. Przy tempie dzisiejszego życia, ilości spraw na głowie, ciągłej nauki łatwo jest zapomnieć o tym małym kawałku plastiku zwanego kartą debetową. Jednak nie jest to żaden problem. Możliwość użycia telefonu w celu płatności zapewnia nam między innymi Eurobank, czy Mbank.

W większości placówek, gdy tylko ukończymy trzynasty rok życia, nasz prawny opiekun może założyć nam konto. Bank PKO natomiast zapewnia tę możliwość nawet dla osób poniżej tego progu wiekowego. Jest to duże udogodnienie. Wyobraźmy sobie sytuację w której zapracowana mama zapomniała zapakować dziecku do szkoły śniadania. Nie dostało ono od niej również żadnej gotówki.
Teraz to żaden problem, gdyż wystarczy wykonać szybki przelew i nie zadręczać się chwilowym roztargnieniem, które może zdarzyć się każdemu.

Co w sytuacji, gdy szybko potrzebujemy gotówki? Bez obaw, w większości wypłata z bankomatów nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych opłat. Możemy więc być spokojni.
Bardzo pomocne jest to, że owy spokój możemy zachować również będąc za granicą, zdarza się, że płacenie kartą opłaca się bardziej niż wymiana gotówki w kantorze, a na pewno- nie doprowadzi do bankructwa.

Konto bankowe dla studenta – które jest najlepsze?
Według rankingów przeprowadzonych na początku 2019 roku konta bankowe zapewniające największą ilość korzyści to:

– ING BANK ŚLĄSKI (konto Mobi)
– NEST BANK (nest konto)
– PKO BP (konto dla młodych)
– BANK MILLENIUM (Konto 360 Student)
– MBANK (ekonto możliwości)

Z wyżej wymienionych zdecydowanie najlepiej wypada konto w MBANKu. Nie musimy za nie płacić, nie ma również żadnych opłat za kartę, ani minimalnych ilości wykonanych transakcji, czy też przelewów w miesiącu. Możemy korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Jeśli chcemy wpłacić gotówkę bezpośrednio na konto, nie ma problemu. Mamy do dyspozycji całkiem sporą ilość wpłatomatów umiejscowioną w naszej okolicy. Nie ma również żadnych komplikacji przy płatnościach mobilnych.
Jest to po prostu opcja zapełniająca stuprocentową wolność i niezależność, którą młodzi ludzie tak bardzo sobie cenią. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy zbędnymi formalnościami, tak naprawdę wszystko czego potrzebujemy możemy załatwić poprzez aplikację. Jest to dosyć przyjemna czynność, dzięki jej przejrzystości i temu, że jest bardzo intuicyjna. Nie potrzebny tu żaden samouczek, ani wprowadzenie. Wszystko jest dziecinnie proste.
Dodatkowym atutem jest fakt, że możemy zaprojektować naszą kartę tak jak tylko chcemy, tworząc przy tym niepowtarzalny dodatek. Wiele osób zapewne stwierdzi, że śmieszna grafika jest zupełnie zbędna. Zgoda. Jednak, czy nie można połączyć przyjemnego z pożytecznym?
Takie właśnie jest to konto.
Zaspokaja wszystkie nasze potrzeby i sprawia, że korzystanie z niego jest po prostu czystą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here