pieniądze

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale bardzo dobrym sposobem nie tylko na zarządzanie pieniędzmi, ale na różne dziedziny organizowania jest nie stosowanie złotych porad, a unikanie błędów. To ono pozwoli nam osiągnąć sukces. Poniżej przekonasz się jakie największe pułapki czekają Cię przy zarządzaniu finansami Jak zauważa konsultant finansowy Josh Monroe, w tekście na kiplinger.com, wynika to ze skupienia się na krótkoterminowych zyskach zamiast na długoterminowych wynikach. Jesteście ciekawi jakie to błędy? Przekonaj się jak zarządzać pieniędzmi!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-zarzadzac-pieniedzmi/ 

1. BRAK SZANSY NA OSZCZĘDNOŚCI

Sporo osób bardzo często boi się, że przegapią najnowszą ofertę, np. promocję w sklepie z elektroniką. Impulsywne zakupy przez internet bywają bardzo rujnujące pod względem finansowym. Jednak nie mogą pozwolić nam na zrobienie oszczędności.

Monroe słusznie zauważa, że stracone okazje na zrobienie oszczędności oznaczają:

  • przejście później na emeryturę, w celu zgromadzenia większej sumy pieniędzy,
  • podjęcie większego ryzyka inwestycyjnego.

Impulsywne zakupy zmniejszają nasze szanse na osiągnięcie niezależności finansowej. Róbmy więc zakupy z głową i nie dawajmy się zwariować wielkim promocjom stron internetowcy. 

2. WIELKIE ZAKUPY Z KONSEKWENCJAMI

Drogie buty zakupione w pod wpływem emocji możemy przecież oddać – umożliwia to zwrot towaru kupionego przez internet.

Są jednak takie decyzje, które ciężko jest cofnąć. Są to np.: kupno domu, samochodu czy jachtu. Nie są to rzeczy, które ulegają zwrotowi, a sprzedaż ich nie jest taka prosta i wiąże się, z zamrożeniem pieniędzy na długi czas. 

3. ROZTRWONIONA PODWYŻKA

Josh Monroe uważa, że to co zrobimy z większym dochodem może odróżnić bogatych od biednych. Sporo osób twierdzi, że rozwiązaniem wszystkich problemów finansowych może być zarobienie większej ilości pieniędzy. Jednak nie jest to do końca prawdą. Inaczej mówić, jeśli wraz ze wzrostem dochodów ciągle podkręcasz swój styl życia, to bez względu na Twoje zarobki, zawsze będziesz czuł presję.

4. ŹLE WYBRANE PRIORYTETY FINANSOWE

Można sumiennie oszczędzać, ale na nieodpowiednie cele.

Josh Monroe radzi, żeby upewnić się, że jesteśmy na dobrej drodze do emerytury i niezależności finansowej, zanim przeznaczysz zbyt dużą ilość pieniędzy na edukację dziecka czy zakup drugiego domu.

5. ZAPOMNIANY FUNDUSZ RATUNKOWY

Dobry plan finansowy musi zawierać w sobie działania ofensywne, a tak defensywne. Monroe radzi, aby wykupić ubezpieczenie parasolowe, czyli rozciągnięcie zakresu ubezpieczenia. Niedostateczne ubezpieczenie oraz nieodpowiednie przygotowanie do sfinansowania sytuacji kryzysowej może cofnąć o lata nasz cały plan inwestycyjny i zniweczyć potencjalne korzyści wynikające z pominięcia działań defensywnych.

6. UTRWALANIE TYMCZASOWYCH STRAT

Nie ulegaj panice, w innym przypadku możesz pozbyć się np. akcji, których cena gwałtownie spadła. Kiedy cena pójdzie w górę, Ty już ich nie masz. Przez takie działania utrwalasz tymczasową stratę.

7. BRAK WSPÓŁPRACY ZE SPECJALISTĄ

Każdy z nas posiada swój „martwy punkt” w kwestiach dotyczący finansów. Tak samo jak w przypadku ,,martwego punktu’’ w lusterku samochodu, nie zawsze wszystko widzimy.

Sporo osób na własną rękę próbuje radzić sobie z finansami, ale, często nie wiedzą, czego nie wiedzą. W rezultacie nie mogą doprowadzić do ogromnych strat finansowych.

Zobacz też: http://www.pracazpasja.pl/kiedy-musisz-zarejestrowac-podatnika-vat/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here