Jak tankować z kartą flotową

Karty paliwowe znacząco ułatwiają organizację w każdym przedsiębiorstwie, nie tylko tym zajmującym się transportem. Pozwalają na przeprowadzanie bezgotówkowych płatności za przede wszystkim zakupy na stacjach paliw, ale co więcej ma też inne funkcje. To znakomite rozwiązanie zarówno dla właścicieli firm, jak i ich pracowników.

Czym charakteryzuje się karta flotowa?

Karta flotowa pozwala na bezgotówkowe opłaty za oferowane przez stację benzynową usługi i produkty. Dzięki niej można w dużym stopniu usprawnić proces rozliczania kosztów paliwowych w firmie. Działa ona tak samo, jak karta płatnicza, ponadto jest do niej nawet podobna. Taka karta może być przypisana np.do danej osoby albo pojazdu na podstawie jego numeru rejestracyjnego. W przypadku samochodów służbowych najczęściej korzysta z niej kilku pracowników, co ważne, nie muszą być oni właścicielami pojazdu. Dlaczego firmy tak chętnie sięgają po to rozwiązanie? Dzięki niemu tankowanie odbywa się w sposób kontrolowany. Zdarza się również, że takie karty paliwowe wiążą się też z rabatami na tankowanie.

Jak tankować z kartą flotową?

Warto przyjrzeć się ofertom firm, które proponują swoim klientom karty paliwowe. Najlepiej oczywiście wybrać taką kartę, z której będziemy korzystać bez dolnych limitów ilości tankowanego paliwa. Karta flotowa przydaje się do szybkiego rozliczania za zakupy w kasie. Z jej pomocą płacimy bezgotówkowo. Jak działa taka karta? Odpowiednia kwota po dokonaniu transakcji zostanie odliczona od sumy doładowania na karcie (karty pre-paid). Aby tankować z kartą flotową, należy okazać ją pracownikowi stacji. Po wprowadzeniu karty do terminala należy wprowadzić 4-cyfrowy numer PIN, po czym odebrać wydruk z terminala. Wcześniej, należy poinformować pracownika o zamiarze płacenia kartą paliwową.

Właściciel firmy ma stały wgląd w system elektroniczny, który zapisuje wszelkie informacje dotyczące płatności kartą. Karty tego typu najczęściej korzystają z jednego konta zasilonego przez właściciela strony, mogą być natomiast ograniczone dziennym limitem, by uniknąć nadużyć. Dodatkowo generowana jest jedna faktura zbiorcza w ciągu miesiąca, co umożliwia porównanie wydatków na paliwo miesiąc do miesiąca.

Karta flotowa to znakomite rozwiązanie w przypadku firm zajmujących się szeroko rozwiniętą logistyką, ale nie tylko. Wybierają je zwłaszcza przedsiębiorstwa transportowe, ale także mniejsze firmy, które chcą zoptymalizować swoje wydatki.

Karty paliwowe są sposobem na redukcję kosztów związanych z działalnością firmy. Warto dodać, że można nimi płacić nie tylko w naszym kraju, ale bywa również, że za granicą (o ile firma to przewiduje w ofercie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here