Czym charakteryzuje się logistyka kontaktowa i komu jest polecana

Prowadzenie własnej firmy we współczesnym świecie wymaga od przedsiębiorców określonego wkładu pieniędzy, aby wystartować z własnym pomysłem. Jeżeli firma potrzebuje mieć własny magazyn, ale ograniczają ją fundusze i nie pozwalają na realizacje takiego przedsięwzięcia. Wtedy z pomocą przedsiębiorcy przychodzi logistyka kontaktowa.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Każda firma dąży do optymalizacji kosztów. Jednym z elementów, na którym można zaoszczędzić, jest właśnie logistyka. Usługi oferowane z zakresu logistyki kontraktowej proponują wyspecjalizowane firmy takie jak 3LP. Własne zaplecze logistyczne w postaci wyposażonych magazynów pozwalają obsługiwać klientów z różnych branż.

Warto zaznaczyć, że logistyka kontraktowa to szereg powiązanych ze sobą operacji wykonywanych na powierzchni magazynu. Co więcej, operator, który złożył nam ofertę, bierze na swoje barki pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo towarów oraz wszelkie procedury. Ciekawostką jest, że logistyka kontraktowa jest jedną z najbardziej popularnych usług wśród właścicieli sklepów internetowych.

Logistyka w sklepach internetowych

Sklepy internetowe coraz częściej zapraszają do współpracy firmy zajmujące się logistyką kontraktową. Firmy przejmują od producenta towar, następnie transportują go do własnego magazynu. W magazynie kolejne zamówienia są kompletowanie, aby w późniejszym etapie zlecić ich wysyłkę do ostatecznego klienta.

Firma także proponuje podłączenie oprogramowania sklepów sklepu z magazynowym systemem informatycznym, które zarządza przepływem towarów w magazynie. Warto zaznaczyć, że system ten nie tylko obsługuje w czasie rzeczywistym stan wyznaczonych produktów na magazynie, ale również obsługuje zwroty oraz reklamacje.

Zalety logistyki kontraktowej

Posiadanie własnego magazynu wiąże się z podnoszeniem dużych kosztów związanych z jego utrzymaniem, planowaniem łańcucha dostaw, a także z zatrudnieniem personelu. Zaletą logistyki kontaktowej jest brak konieczności posiadania własnego magazynu, co za tym idzie podnoszenia powyższych kosztów.

Korzystając z usług logistyki kontaktowej, mamy pewność, że to właściciel magazynu jest odpowiedzialny za dystrybucję naszych towarów, ubezpieczenie magazynu, planowanie łańcucha dostaw, a także przetwarzaniem wszelkich zamówień.

Logistyką kontraktowa jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym i ogranicza koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa pod warunkiem, że nawiążemy współpracę z rzetelnym punktem logistycznym, które spełni nasze oczekiwania i dotrzyma warunków umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here