Swój biznes z pomocą branży franczyzowej

Ludzie którzy chcieliby zacząć pracować na własny rachunek, niejednokrotnie borykają się z problemem na zarys pomysłu takiego biznesu, lub prozaicznie nie mają wiedzy na ten temat. Rozglądając się dookoła szukają niejednokrotnie dobrego rozwiązania na dochodowy interes, ale także możliwości realizowania się w takim interesie. W takim momencie dobrym pomysłem może być zwrócenie uwagi na ofertę biznesu franczyzowego i skorzystanie z takiej formy współpracy z doświadczonym zapleczem które zapewnia wsparcie i pomoc.

Co oferuje franczyza?

Najprostszym wytłumaczeniem co to jest franczyza, będzie określenie takiej współpracy jako, skorzystanie z doświadczenia ludzi którzy, już w tej branży działają i sprzedają swój pomysł na zasadzie licencji. Niewątpliwą zaletą takiej współpracy jest oparcie i siła jaką daje powiązanie swojego biznesu z franczyzodawcą, który oferuje swoje doświadczenie w danej branży, zaplecze oraz znane logo rozpoznawalne nie tylko na rodzimym rynku ale także rodzaj marki znanej na całym świecie. Przykładem mogą być lokale KFC lub Burger Kinga. Franczyza oferuje długoterminową współpracę opartą na zapewnieniu sprawdzonych rozwiązań i przetestowanych przez wiele lat na rynku. Biznes oparty na zasadach franczyzowych wykorzystuje optymalne rozwiązania i techniki które sprawdzają się, i są optymalne dla danej branży, oraz jest w stanie wprowadzić i wdrożyć nowe rozwiązania technologiczne i marketingowe. Franczyza pomaga zoptymalizować wydajność pracy oraz wie jak zarządzać zasobami ludzkim w takim biznesie.

Dlaczego to dobry pomysł?

Poza wsparciem i zapleczem logistycznym franczyza oferuje wiele innych korzyści dla franczyzobiorcy. Takim przykładem może być możliwość nabycia produktów wysokiej jakości potrzebnych do produkcji, lub wystawianych na sprzedaż w punktach sklepowych lub restauracjach. Większy ma większe możliwości negocjacji cen oraz rabatów, co przekłada się na atrakcyjniejsze ceny dla przyszłych klientów. Licencja daje dostęp do szkoleń, gotowych rozwiązań w postaci wystroju wnętrz oraz uniformów dla personelu, używania rozpoznawalnych kolorów, znaków firmowych czy gadżetów. Połączenie swojego biznesu z dużym patronem to korzyści na wielu płaszczyznach.

Obowiązki franczyzobiorcy

Kooperacja opiera się na wzajemnych korzyściach. Dlatego w zamian za skorzystanie z takich rozwiązań odbiorca musi ponieś pewne koszty finansowe które są ustalane indywidualnie. Każda sieć franczyzowa ma inne koszty i opłaty stałe. Mogą to być opłaty wstępne i comiesięczne określone kwoty od obrotu miesięcznego. W niektórych sieciach jest wymagana określona lokalizacja placówki lub pewne nakłady finansowe w wyposażeniu lokalu. Franczyzobiorca jest zobligowany do przyjęcia zasad i form działania danej sieci opartej na idei franczyzy. Nie ma możliwości wprowadzenia własnych rozwiązań czy pomysłów w zarządzaniu lub funkcjonowaniu placówki. Są to sztywne reguły i nie ma możliwości ich zmiany czy negocjacji. Obowiązkiem także w takiej formie działalności jest dostęp przez franczyzodawcę do dokumentów firmy i możliwość kontroli pomieszczeń zapleczowych oraz towarów oferowanych w placówkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here