Socjoterapia - dobry wybór to dobra przyszłość

Życie nie jest baśnią, którą czytali nam rodzice w dzieciństwie. Świat nie jest przepełniony dobrem, a źli czy pogubieni ludzie nie potrafią odnaleźć właściwej drogi. Nic dziwnego jeśli u ich boku nie ma towarzysza, który pokazałby właściwe ścieżki i w końcu naprowadził na dobrą stronę. To ważne, odpowiedzialne, a przede wszystkim szlachetne zadanie. Polskie uczelnie dają możliwość zdobyć wiedzę osobom, które chcą podjąć się tej misji i naprawić osoby, często już wykreślone ze społeczności. Takie, o których się mówi, że nie ma dla nich nadziei, a jednak jest.
W polskim systemie szkolnictwa możemy znaleźć kierunek spełniający oczekiwania kandydata do tej pracy. Socjoterapia studia podyplomowe są skierowane do absolwentów studiów pedagogicznych, pracujących w szkołach, wychowawczych ośrodkach młodzieżowych, ośrodkach terapeutycznych i innych instytucjach skierowanych na rozwój i wychowanie młodych ludzi. Także aplikować mogą absolwenci kierunków takich jak psychologia, socjologia. Osoby nieposiadające wcześniejszego przygotowania również mogą ubiegać się o przyjęcie na socjoterapię. Wystarczy chęć dalszego rozwoju osobistego, szczera potrzeba poszerzania wiedzy i trochę wolnego czasu. Finanse nie są przeszkodą w dążeniu do osiągnięcia wiedzy.
Istotą tej metody jest ponowne wprowadzenie osób wykluczonych do środowisk, przez które zostali odtrąceni. Jest to ważny czynnik, zmniejszający ilość zachowań patologicznych i poprawiający ogólny stan psychiczny osoby leczonej. Skierowana jest do ludzi w każdym wieku, niezależnie od stopnia problemów w ich życiu. Nauczyciel przygotowany do tego zawodu powinien wykazywać się odpowiedzialnością, skutecznością działania, a wszystko to dzięki zdobytym wysokim kwalifikacjom w czasie trwania studiów podyplomowych. Uzyskana wiedza pozwoli na prowadzenie specjalistycznych zajęć w oparciu o techniki poznane w czasie programu studiów podyplomowych. Zastosowanie technik przekazanych przez wykładowców może być kluczowym aspektem w terapii. Przydatna będzie także w życiu rodzinnym w okresie pojawiających się kłopotów czy złych chwil. Kolejnym argumentem, przemawiającym za wybranie socjoterapii jako studiów podyplomowych jest fakt, że absolwent socjoterapii może liczyć na szeroki wachlarz ofert pracy. Zatrudnienie możliwe jest w sądach na stanowisku kuratora, ośrodkach leczenia uzależnień, zakładach poprawczych, szkołach, ośrodkach pomocy społecznej, domach dziecka, świetlicach i schroniskach. Jest to zawód przyszłościowy, którego nigdy nie może zabraknąć ze względu na toczące się zachowania patologiczne i rosnący problem alkoholowy wśród społeczeństwa. Wynaturzone zachowania są nieuniknionym zjawiskiem, z którym trzeba walczyć i naprawiać wyrządzone krzywdy. Właśnie dlatego potrzebni są specjaliści, którzy będą sprawować pieczę nad podopiecznymi. Nawet jeśli gaśnie nadzieja i ginie sens, socjoterapeuta musi być wytrwały i walczyć do końca. Nic nie da takiej satysfakcji jak osiągnięty sukces terapeutyczny.
Możliwość studiowania tej dziedziny jest w wielu polskich miastach. Rekrutować możemy się między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu czy Lublinie. Kierunek ten znany jest w innych krajach, co za tym idzie prężnie rozwija się na świecie. Wystarczy wybrać wymarzoną uczelnię, złożyć papiery i czekać na otrzymanie pozytywnej decyzji. Student nie pożałuje tej decyzji, w końcu człowieka najbardziej interesuje człowiek. Nie należy się wahać. Trzeba zainwestować w swoją przyszłość jednocześnie pracując nad życiem innych osób. Studia podyplomowe kończymy raz, a korzyści z nich płynące są workiem bez dna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here