Radca prawny

Na stronach internetowych należących do radców prawnych, można przeczytać, że u jednych atutem jest wyspecjalizowane działanie w pojedynkę, a u drugich… zgranie całego zespołu. Gdzie zatem leży prawda? Czy warto wybierać wsparcie kancelarii, czy może poszukać pomocy pojedynczego radcy?

Pójdziesz sam, ale nie beze mnie?

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia radcy działającego indywidualnie? Najlepiej wtedy, gdy problem osoby zainteresowanej dotyczy wyłącznie określonej specjalizacji prawnej. Jeśli np. kwestia ta obejmuje odzyskiwanie niewypłaconego wynagrodzenia, to wtedy radca prawny działający indywidualnie, będzie dobrym rozwiązaniem. Rzecz jasna, jeśli specjalizuje się w tym zagadnieniu.

Problem w tym, że dziś mnóstwo konfliktów na tle prawnym rozgrywa się na wielu różnych poziomach. Prawo gospodarcze nie ogranicza się już wyłącznie do działalności przedsiębiorstwa, ale dotyka również kwestii podatków, wartości niematerialnych i prawnych, a nawet… praw majątkowych do określonych treści multimedialnych.

Wsparcie kancelarii = wsparcie wielopłaszczyznowe

Radcy prawni działający w ramach określonej kancelarii, pomogą głównie w przypadku bardziej złożonych problemów natury prawnej. Zaletą tego modelu działalności biznesowej jest możliwość posiadania wielu różnych, często odrębnych specjalizacji, które – w kontekście wybranych zagadnień – mogą się ze sobą przenikać i wzajemnie uzupełniać.

Poza tym duża kancelaria, to możliwość wielopłaszczyznowego wsparcia jej klienta. Kilku adwokatów i radców prawnych, obsłuży wielu klientów, reprezentując ich nawet w trakcie rozpraw sądowych i podpisywania strategicznie istotnych umów. Ich wiedza i umiejętności mogą się uzupełniać, co jeszcze bardziej zwiększy skuteczność ich działania.

Pomoc prawna to klucz do sukcesu

Dziś najskuteczniejszą pomoc mogą zaoferować co najmniej kilkuosobowe kancelarie prawne. Pojedynczo działający radca prawny, nie posiada wystarczająco dużych kompetencji, by zająć się – w pojedynkę – skomplikowaną sytuacją prawną swojego klienta.

Owszem, pomoże on w rozwiązywaniu standardowych spraw, ale na tym jego rola się skończy. Dlatego zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, powinni korzystać ze wsparcia wielu radców, wchodzących w skład małych i dużych kancelarii pomocy prawnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here