Kredyty oddłużeniowe

Spirala zadłużenia to bardzo niekorzystne zjawisko ekonomiczne, które negatywnie odbija się na naszej zdolności kredytowej. Jest to stan, w którym nie jesteśmy w stanie uiścić rat zaciągniętych zobowiązań. Trzeba przyznać, że z takiej sytuacji bardzo ciężko jest wybrnąć, zważywszy na fakt, że mamy ograniczone pole manewru. W pierwszej sytuacji warto zainteresować się możliwością zgłoszenia upadłości konsumenckiej. Niestety, obowiązujące w Polsce przepisy prawa umożliwiają wystąpienie ze stosownym wnioskiem tylko raz. Ponadto należy wskazać, że trzeba się przygotować na długotrwałą batalię sądową, której rezultatu nie można w żaden sposób przewidzieć. W przypadku, gdy zdecydujemy się na taki krok, powinniśmy wstępnie zbadać czy zachodzą przesłanki ustawowe do uznania nas za osoby niewypłacalne. W innym przypadku dobrze jest skorzystać z możliwości alternatywnych. Trzeba bowiem wskazać, że upadłość konsumencka jest środkiem ostatecznym. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zwrócić się o pomoc do banku bądź innej instytucji, która pożyczy nam pieniądze i rozłoży należność na dogodne dla nas raty.

Dobrym rozwiązaniem dla osób w ciężkiej sytuacji finansowej wydają się być kredyty oddłużeniowe. Co do zasady można je otrzymać w niemal każdym banku. Nieistotne jest, czy wcześniej byliśmy klientami danej instytucji. Należy jednak wskazać, że zdecydowanie lepiej jest zaciągnąć zobowiązanie w banku, który nas zna. Dzięki temu pracownicy takiej placówki spojrzą na nas przychylniejszym okiem i być może zagwarantują nam dogodne warunki kredytowania, dzięki którym będziemy w stanie na spokojnie spłacać raty zaciągniętego zobowiązania. Ważne jest przy tym, aby uchodzić przed bankiem za osobę poważną, która jest w stanie uporać się z przejściowymi problemami finansowymi. Jeżeli mamy faktury i rachunki, które dokumentują nasze comiesięczne wydatki, powinniśmy je wykorzystać jako dowód posiłkowy. Duże znaczenie ma fakt, że wysokość zobowiązania zawsze jest dostosowywana do naszych możliwości finansowych. Oczywiście możliwe jest skorzystanie z dodatkowego zabezpieczenia kredytu, które jednak wiąże się z koniecznością poniesienia akcesoryjnych kosztów.

Istotą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie wielu zobowiązań w jedno. Tym samym w przypadku, gdy musimy spłacać wiele rat jednocześnie, warto je połączyć w jedną, którą spłacamy w dogodnym dla nas terminie. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że z takiego rozwiązania mogą korzystać również osoby, które nie mają przejściowych trudności z regulowaniem należności. W takiej sytuacji dobrze jest odwołać się do podejścia zdroworozsądkowego, bowiem płacenie tylko jednej raty w ciągu jednego miesiąca – niezależnie od jej wysokości – to konieczność wykonania tylko jednego przelewu. Tym samym możemy ustawić stałe zlecenie, dzięki któremu zaspokoimy wszystkich naszych wierzycieli jednocześnie. Tak innowacyjne rozwiązanie zasługuje na pełną aprobatę. Warto wspomnieć, że dzięki konsolidacji zadłużenia możemy wydłużyć okres kredytowania wszystkich zaciągniętych zobowiązań. Dzięki takiemu zabiegowi możemy łatwo zdobyć dodatkowe oszczędności. Wynika to z faktu, że suma odsetkowa jest naliczana tylko od jednego zobowiązania finansowego. Tak korzystne rozwiązanie jest szeroko stosowane poza granicami naszego kraju, jednak w Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno. Warto jednak korzystać z możliwości, jakie oferują rodzime banki i wybrać produkt, który nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również pomoże nam zażegnać przejściowe problemy finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here