kotły na zrębki

Kotły na zrębki należą do grupy kotłów wielopaliwowych. Te świetnie nadają się do spalania wszelkich odpadów drzewnych. Warto dodać, że profesjonalne piece tego typu zawierają tzw. przedpalenisko, czyli odrębną komorę spalania, która jest zaizolowana i gromadzi w sobie wytworzone w wyniku spalania zrębki ciepło. Następnie ciepło jest przekazywane do układu wodnego, czyli po prostu do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Zastanawiasz się, w jaki sposób działają kotły na zrębki? Metoda spalania jest prosta. Do komory spalania należy dostarczyć niezbędnego paliwa np. zrębki lub innych odpadów drzewnych. Same kotły są w stanie wytwarzać podczas spalania gorącą wodę, która przydaje się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach produkcyjnych.

Czym jest kocioł na zrębki?

Coraz popularniejsze w wielu zakładach przetwórstwa drzewnego są właśnie kotły na zrębki, czyli inaczej piece wielopaliwowe. Te są niskotemperaturowe i pozwalają na wykorzystanie obiegu gorących spalin do ogrzewania wody w układzie. Wewnątrz komory spalania kotła na zrębki następuje odparowanie wilgoci zawartej w danym paliwie, a następnie jego całkowite spalenie. Co ciekawe, nowoczesne kotły na zrębki posiadają specjalne układy automatycznego odpopielania, dzięki czemu praca pieca jest jeszcze wydajniejsza.

Kto powinien zainwestować w kocioł na zrębki?

W kotły na zrębki, które posiadają także przedpalenisko warto zainwestować przede wszystkim wtedy, kiedy masz własny zakład produkcyjny zajmujący się przetwórstwem drewna i wyrobów drewnianych. Dzięki temu wszelkie odpady drzewne, jak np. zrębki, a nawet troty mogą zostać skutecznie spalone w piecu, a to pozwoli na wytworzenie ciepła potrzebnego np. do ogrzewania wody.

Sam koszt zakupu kotłów na zrębki nie jest duży, biorąc pod uwagę jego wydajność oraz możliwość. Popularne modele od sprawdzonego producenta to wydatek na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Kotły na zrębki charakteryzują się automatycznym działaniem, wysoką wydajnością cieplną oraz bezawaryjnością. Oznacza to, że inwestycja w takie piece to dobra opcja dla każdego zakładu przemysłowego. Decydując się na ich zakup nie musisz martwić się o to, co zrobić z pozostałymi odpadami drzewnymi, a także zyskasz opcję ogrzewania wody i nie tylko z minimum nakładów finansowych. Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko sprawdzone urządzenia, które są polecane na rynku, a dodatkowo można do nich zamontować automatyczne podajniki – to sprawi, że funkcjonowanie pieca będzie naprawdę przydatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here