„Kaszka” na buzi dziecka, a wizyta u pediatry

0
502

Kaszka na twarzy to problem skórny, który może wystąpić u osób w każdym wieku, a szczególnie występuje u niemowląt. Zmiany występują najczęściej na czole i policzkach. Przyczyny mogą być bardzo różne, są to np. alergie pokarmowe lub nieprawidłowa pielęgnacja zewnętrzna.

Domowe sposoby na skórę

Bezwzględnie zabronione jest wyciskanie lub rozdrapywanie grudek, może to zwiększyć ryzyko infekcji bakteryjnej, co z kolei może utrudnić gojenie się i pogarszać kondycję skóry. W terapii wspomagająco będą działać tzw. dermokosmetyki, które dzięki zawartości składników naturalnych i związków aktywnych, takich jak: kwas pantotenowy, witamina E, cynk, oleje roślinne. Warto wybierać kosmetyki, które nie mają w swoim składzie alkoholu etylowego i substancji drażniących.

O co zapytać lekarza pediatrę?

Poznań jak i inne duże miasta ma szerszy dostęp do specjalistów z pediatrii więc z dużą pewnością można znaleźć dla siebie odpowiedni termin. Problemem kaszki na skórze zajmuje się właśnie lekarz dla dziecka czyli pediatra (Poznań) lub alergolog. Jeśli krostki z czasem nie ustępują, a dziecko dodatkowo ma inne objawy, takie jak gorączkę koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Warto prowadzić dzienniczek diety i notować wszystkie produkty wraz z ilościami jakie spożywa dziecko. Prywatny pediatra (Poznań) może również zalecić wspierająco stosowanie bezzapachowego balsamu lub naturalnej substancji nawilżającej, np. tłuszczu masłosza.

Dobry pediatra-Poznań

Jeśli interesuje Cię znalezienie pediatry w konkretnym mieście, warto wówczas zawęzić rejon poszukiwań w wyszukiwarkach internetowych do np. lekarz pediatra (Poznań)-prywatnie. W wyniku otrzyma się wówczas tylko prywatne usługi pediatryczne w mieście Poznań. Jeśli szukasz blisko swojego miejsca zamieszkania prywatnego pediatry przyjmującego w Poznaniu warto zawęzić poszukiwania wpisując odpowiednią dzielnicę, np. pediatra Grunwald, pediatra jeżyce. Niekiedy wyszukiwarki (takie jak Google) przy włączonej usłudze lokalizacji działają automatycznie i np. lekarz dla dziecka Poznań, czy prywatny pediatra Poznań, jest dużo łatwiejszy do wyszukania, bez specjalnego wysiłku. Jeśli będzie taka konieczność, lekarz dla dziecka zleci dodatkową diagnostykę np. alergiczną, którą można wykonać w wielu laboratoriach w Poznaniu. Badanie natychmiastowych alergii pokarmowych(IgE-zależnych) i nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych jest bardzo ważne przy diagnozowaniu przyczyn nietypowych wyprysków na skórze dziecka (kaszki).

Pediatra prywatnie-Poznań

Poznań jest miastem z dużym dostępem do specjalistów, więc pozwala również na dokonanie wyboru. Jeśli chcesz umówić się na wizytę w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, niezbędny jest kontakt telefoniczny z recepcją pod nr (61) 862 63 35. Koszty wizyty u pediatry to 200 zł, dodatkowo do ceny podstawowej może być doliczony koszt wykonania badania USG w cenie 100 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here