SEO

Pozycjonowanie stron internetowych to podstawa strategii sprzedażowej każdej firmy. Powszechnie jednak wiadomo, że działanie bez jakiegokolwiek planu okazać się może nieskuteczne, a nawet szkodliwe. Aby więc budowanie widoczności w Google przynosiło zamierzone efekty, warto skorzystać ze świetnego narzędzia, jakim jest audyt SEO. Przyjrzyjmy się bliżej jego charakterystyce i zbadajmy sposoby wykorzystania go w strategii pozycjonowania. Wejdź i dowiedz się wszystkiego! 

Czym jest pozycjonowanie? 

Pozycjonowanie to złożony proces, którego celem jest poprawa widoczności witryny w wyszukiwarce. W skład tej strategii wchodzą techniki, takie jak dobór odpowiednich słów kluczowych, tworzenie wartościowych treści, budowanie sieci linków czy prowadzenie działań marketingowych w mediach społecznościowych. Wróćmy jednak do audytu – czym jest i jak go wykorzystać?

Audyt SEO – co to takiego?

Audyt SEO to kompleksowa analiza witryny, której celem jest wykrycie ewentualnych błędów i zidentyfikowanie obszarów wymagających szczególnej uwagi. Przeprowadzenie dokładnych badań wydajności strony przyczynić się może do zwiększenia skuteczności prowadzonej strategii pozycjonowania, co jest niezwykle pożądanym efektem. Zdobycie szczegółowych informacji umożliwia skorzystanie ze specjalnych narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics czy Google Search Console. Dane udostępniane są wówczas w formie raportu –  który obejmuje wszelkie obszary strony internetowej i wskazuje niepoprawność poszczególnych elementów.

Co bada audyt SEO?

Jak już wspomniano, audyt SEO to bardzo przydatne narzędzie, które korzystnie wpływa na strategię pozycjonowania. Aby dokładnie ocenić wydajność witryny, warto poddać analizie następujące elementy:

 • indeksowanie witryny,
 • pozycja strony w SERP,
 • skuteczność słów kluczowych,
 • błędy, np. 404,
 • przekierowania 301 i 302,
 • mapa witryny XML,
 • struktura adresów URL,
 • poprawność meta tagów,
 • jakość treści,
 • sieć linków wewnętrznych i zewnętrznych,
 • szybkość witryny,
 • przyjazność dla urządzeń mobilnych.

Jak wykorzystać audyt SEO w strategii pozycjonowania?

Wysoka pozycja witryny na liście wyników wyszukiwania to efekt kompleksowego pozycjonowania, które nie jest możliwe bez opracowania skutecznego planu działania. Dokładny audyt SEO umożliwia stworzenie odpowiedniej strategii, która uwzględnia wszelkie obszary wymagające szczególnej uwagi. Identyfikacja błędów i określenie efektywnych elementów strony internetowej pozwalają obrać dobry kierunek i skupić się na czynnikach, które nie do końca spełniają swoją rolę.

Raport audytu to swego rodzaju instrukcja obsługi witryny, która odpowiednio wykorzystana, może pomóc wypromować markę w sieci i przyciągnąć nowych odbiorców. Okazuje się więc, że dokładna analiza wydajności strony stać się może kluczem do sukcesu, dlatego warto poświęcić na nią trochę czasu lub zlecić działania doświadczonej agencji SEO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here