języki obce
Fot. Pexels.com

Stałe podnoszenie kompetencji jest ważne zarówno w kontekście pracy jak i własnej satysfakcji i samodoskonalenia. Poznawanie języków innych krajów jest uniwersalną kompetencją. To jaki język obcy wybierzemy może być kluczowe w kontekście motywacji do dalszej nauki. Jeśli wybierzemy zbyt skomplikowany język, albo taki, w którym nie widzimy powodu dla którego mielibyśmy z niego kiedykolwiek korzystać w pewnym momencie możemy zaprzestać nauki.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/jezyki-obce-ktory-wybrac-do-nauki-w-domu/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze języka obcego do nauki?

Nauczenie się języka w stopniu komunikatywnym może nam zająć kilka miesięcy bądź nawet 1-2 lata. Dlatego przy wyborze powinniśmy zastanowić się nad kilkoma elementami, tak aby zdobywanie wiedzy było przyjemne, a także efektywne.

Przede wszystkim ważna jest nasza wewnętrzna motywacja związana z nauką języka. Chodzi o zdobycie nowej pracy, awans w obecnej, oglądanie ulubionego serialu w oryginalne, zrozumienie mieszkańców podczas podróży, które odbywamy?

Powodów może być tak wiele jak ludzi, którzy się uczą. To właśnie ten powód dla którego rozpoczęliśmy naukę motywuje nas i utrzymuje przy regularnym zdobywaniu wiedzy. Czasami mogą pojawić się chwile kiedy zdobywanie wiedzy będzie za trudne dlatego warto zapisać sobie swój cel i wracać do niego w chwilach zwątpienia.

Kolejnym ważnym elementem jest stopień trudności. Im dany język jest trudniejszy tym więcej wysiłku będziemy musieli włożyć w naukę. W języku rosyjskim, chińskim czy koreańskim trudność pojawia się już na początku w nauce innego alfabetu. Warto rozważyć także kwestie wymowy. Język francuski jest często bardzo trudny do wymówienia przez polaków. Na takie kwestie warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem nauki.

Popularne języki obce

Popularne języki obce to także te, które są stosunkowo łatwe do przyswojenia. Nie bez powodu angielskim posługują się ludzie na całym świecie. Innym najczęściej wybieranym językiem do nauki w naszym kraju jest niemiecki.

Chodzi tu zarówno o bliskość geograficzną jak i łatwość w nauce. Pod względem trudności można go postawić obok języka angielskiego. W sposób komunikatywny możemy mówić po niemiecku już w ciągu roku.

Inne popularne języki, które warto rozważyć to hiszpański, rosyjski, francuski i włoski. To one cieszą się największą popularnością w Polsce. W związku z tym wiele szkół językowych oferuje taki program, a w internecie dostępnych jest bardzo dużo materiałów do samodzielnej nauki.

Zobacz też: http://www.pracazpasja.pl/praca-za-granica-czy-znajomosc-jezyka-jest-konieczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here