Jak wybrać najlepszego ubezpieczyciela?

Szeroki wybór ofert towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie polis komunikacyjnych przyprawia o solidny ból głowy. Warto przy tym pamiętać, że ubezpieczenie to ważna kwestia, ponieważ dotyczy zdrowia, życia i oczywiście finansów. Jak wybrać ubezpieczyciela, by nie przepłacać, a przy tym osiągnąć maksimum korzyści?

Zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów

Internet daje nam potężne narzędzie do zweryfikowania towarzystw ubezpieczeniowych. Większość z nich działa na rynku od dawna, więc recenzje dotychczasowych klientów będą wiarygodne. Nie każdy z nas dobrze zna się na naprawie, więc ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) mogą wydawać się niejasne. Tym bardziej warto zapoznać się z opiniami klientów i specjalistów, by dowiedzieć się, które towarzystwa ubezpieczeniowe spisywały się dobrze, gdy korzystano z polisy.

Najtańszy, czyli najlepszy?

Nie ukrywajmy, dla większości z nas kluczowe znaczenie ma cena polisy. Czy może ona być zawsze decydującym wyznacznikiem? Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, jego zakres jest regulowany prawnie, dlatego oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo zbliżone. W grę wchodzą czynniki takie jak sprawna obsługa, czy dodatkowe udogodnienia, na przykład holowanie po wypadku. Jeśli jednak najtańsza polisa cieszy się dobrymi opiniami, prawdopodobnie warto z niej skorzystać.

Zupełnie inaczej należy podejść do ubezpieczeń dobrowolnych, przede wszystkim AC. W przypadku autocasco oferty są zróżnicowane, a towarzystwa ubezpieczeniowe w odmienny sposób realizują także swoje obowiązki. Z pewnością korzystniejsze dla klienta jest bezgotówkowe rozliczenie napraw, podobnie jak gwarancja wykonania naprawy z użyciem oryginalnych części, ale również sposób wyceny pojazdu – uśredniona często ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, zwłaszcza w przypadku dobrze utrzymanych i wyposażonych aut. Kupując autocasco naprawdę warto zagłębić się w OWU. Z podobnych założeń powinniśmy wychodzić rozważając zakup usługi assistance czy polisy NNW.

Porównaj jak największą liczbę ofert

Jeśli umiemy trafnie ocenić rzetelność ubezpieczyciela i korzyści wynikające z polisy, kluczem do sukcesu jest przeanalizowanie jak największej liczby ofert. Z pomocą przychodzą wówczas kalkulatory i porównywarki. Aby zapoznać się z ofertami kilkunastu wiodących i sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, możesz zajrzeć pod ten adres:

https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/

Wśród tak wielu pozycji z pewnością każdy właściciel auta znajdzie odpowiednie do swoich potrzeb i możliwości finansowych ubezpieczenie. Kalkulator OC i AC daje znacznie szersze spektrum niż wizyta w punkcie ubezpieczyciela lub pośrednika.

Taniej w pakiecie i przez internet

Dobre towarzystwo ubezpieczeniowe dba o lojalność swoich klientów, dlatego jest w stanie zapewnić korzystne zniżki za bezszkodową jazdę czy dodatkowe usługi. Warto mieć to na uwadze przy wyborze polisy. Jeśli Twój wybór nie ogranicza się wyłącznie do OC, kupno pakietu OC i AC, jak również dodatkowych polis powinno być po prostu tańsze. Z kolei wspomniany już kalkulator ubezpieczeń umożliwia wykupienie polisy online, co wiąże się z oszczędnością nie tylko czasu, ale zazwyczaj także pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here