Wybór kierunku studiów to decyzja, która często determinuje naszą przyszłą karierę. Germanistyka to jeden z popularnych kierunków filologicznych, na który decyduje się młodzież po maturze. Jakie szanse na rynku pracy daje filologia germańska i czy warto studiować język niemiecki?
Filologia niemiecka – coś więcej niż język
Decydując się na studia językowe, uczymy się nie tylko gramatyki i komunikacji w danym języku. Nabywamy wiedzę o historii kraju, literaturze niemieckojęzycznej oraz szereg innych umiejętności decydując się na konkretną specjalność. Poszczególne uczelnie mogą przygotować nas do roli nauczyciela czy tłumacza, ale warto pamiętać, że to nie jedyne ścieżki zawodowe, które mamy przed sobą wybierając studia filologiczne.
Warsztat tłumacza – możliwości na rynku pracy
Umiejętności translatorskie, techniki tłumaczeń i przekładów to kompetencje, które możemy nabyć w toku kształcenia, chcąc w przyszłości zostać tłumaczem. Zawód tłumacza wciąż gwarantuje szerokie możliwości na rynku pracy – absolwent może zatrudnić się w wydawnictwie, jako tłumacz w międzynarodowej organizacji czy tłumacz przysięgły oraz z powodzeniem pracować jako copywriter, czy niemieckojęzyczny redaktor. Specjalność tłumaczeniowa to świetny wybór dla osób, które chcą związać swoją ścieżkę zawodową nie tylko z karierą tłumacza, ale wszędzie tam, gdzie wymagane są zaawansowane umiejętności językowe.
Biznes, zarządzanie i kultura – szanse zawodowe
Znajomość języka niemieckiego to doskonała baza do poszerzenia swoich horyzontów zawodowych. Na kanwie studiów językowych możemy rozwijać się w biznesie, marketingu czy kulturze – pracując w branży medialnej czy filmowej. Fantastyczną opcją dla osób szukających drogi w tym kierunku są studia językowe na specjalności film i media czy biznesowej z elementami zarządzania. To współczesne, odpowiadające na potrzeby rynku podejście do germanistyki gwarantuje nam najlepsza uczelnia na Podbeskidziu – Wyższa Szkoła Ekonomiczno–Humanistyczna w Bielsko-Białej.
Studia w Bielsko-Białej – nowoczesne kształcenie i sukces absolwenta
Wybierając filologię germańską w WSEH, otrzymujemy możliwość kształcenia się w obszarze języka niemieckiego, w taki sposób, by pewnie móc stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Absolwent może udać się wszędzie tam, gdzie wymagane są umiejętności językowe na wysokim poziomie, będąc dodatkowo wyposażonym w kompetencje nabyte w ramach jednej z trzech specjalności – tłumaczeniowej, biznesowej i medialnej.Program studiów dostosowany do rynku pracy, nowoczesne i skuteczne metody kształcenia oraz nacisk na praktyki zawodowe stawiają absolwentów uczelni w atrakcyjnej pozycji na rynku pracy i znacząco podnoszą szanse na sukces zawodowy.