Automatyzacja w księgowości

Dynamiczny rozwój technologii informatycznych sprawił, iż trudno wyobrazić sobie branżę, w której nie stosuje się komputerów czy specjalistycznego oprogramowania, które ułatwia codzienną pracę. Nie inaczej jest w przypadku księgowości, która dzięki digitalizacji stała się usługą jeszcze szybszą i efektywniejszą.

E-księgowość w przedsiębiorstwach

Wykorzystywanie usług firm zewnętrznych w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych to już standard w Polsce. Rozwiązanie to przynosi szereg korzyści – pozwala zaoszczędzić na budowaniu i utrzymywaniu własnego działu księgowego, przenosi zaangażowanie właścicieli na rozwój biznesu, pozwala także skorzystać z aktualnej wiedzy specjalistów, dzięki czemu codzienne funkcjonowanie firmy jest płynne, a ryzyko błędów minimalne.

Co równie istotne, współpraca z zewnętrznym podmiotem pozwala sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, takie jak e-księgowość. Rozumie się to pojęcie dwojako. Po pierwsze, to łatwo dostępny program księgowy, stworzony z myślą o jednoosobowych działalnościach gospodarczych, których właściciel może samodzielnie księgować wszystkie operacje. Po drugie, e-księgowość to model zdalnej współpracy pomiędzy firmą a biurem księgowym. W zależności od ustaleń, oprogramowanie niezbędne do wymiany dokumentów, przekazywaniu faktur kosztowych, czy zawierające panel z zabezpieczonym dostępem do informacji finansowych zapewnia firma (jeśli ma już gotowe rozwiązanie) lub podmiot zewnętrzny.

Zakres i zalety e-księgowości

Dzięki komunikacji zdalnej firmy są w stanie nawiązać współpracę z dowolnym podmiotem w ramach outsourcingu księgowości. Model ten ułatwia komunikację pomiędzy konkretnymi pracownikami a księgowymi. Jednocześnie zapewnia powołanym osobom dostęp do aktualnych danych finansowych, co przyspiesza i ułatwia podejmowanie decyzji biznesowych. Outsourcing księgowy można rozszerzyć o przygotowywanie prognoz i analiz na podstawie wspomnianych danych – obecnie zaawansowane narzędzia tego typu są niezwykle pomocne w zarządzaniu finansami.

Innym nowoczesnym i nieustannie ulepszanym zadaniem jest obecność w oprogramowaniu modułu OCR, czyli inteligentnego skanowania dokumentów księgowych. W praktyce oznacza to, iż oprogramowanie samodzielnie rozpoznaje i wpisuje w odpowiednich rubrykach dane z papierowej faktury lub z pliku jpg czy pdf. W związku z czym nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych do systemu, wystarczy natomiast prosta weryfikacja podczas skanowania lub sczytywania dokumentu.

E-księgowość to wiele korzyści, które w przypadku WZ Partners nie kończą się jedynie na prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z przedstawicielami różnych branż, dlatego potrafimy dopasować się do potrzeb firm. Proponujemy między innymi doradztwo i optymalizację podatkową (zarówno w kontekście przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych) czy usługi hr & payroll. W WZ Partners stawiamy na nowoczesną e-księgowość i kompleksową obsługę przedsiębiorstw, co pomaga im w bezpiecznym prowadzeniu działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here