Samochody powindykacyjne

Kupno samochodów z aukcji firm windykacyjnych oraz komorniczych jest świetną okazją cenową. Aukcja jest jedyną formą legalnego pozyskania środków z windykacji albo egzekucji komorniczej. Wiele osób boi się brać udział w tych aukcjach, uważając, że swoiste nieszczęście posiadacza wraz z samochodem spłynie na bogacących się na egzekucji. Prawda jest jednak taka, że egzekucja komornicza jest normalną procedurą prawną i jej przyczyn może być tyle, że spokojnie można wykluczyć udział w tym jakiegokolwiek pecha. Dobrze jest dokładnie sprawdzać portale, gdzie oferowane są pojazdy powindykacyjne. Na ogół, do windykacji trafiają albo całkiem nowe i dość drogie samochody lub wysoce wyspecjalizowane jednostki o zmodyfikowanym zawieszeniu. Przy egzekucjach z majątku spółki często można jednak znaleźć pewne perełki: nowe dostawczaki albo eleganckie limuzyny dla niefortunnego zarządu upadłej spółki.

Jak szukać ofert?

Krajowa Izba Komornicza uruchomiła portal z ogłoszeniami o odbywających się aukcjach, prezentując tam dokładne informacje na temat obiektów licytacji, możliwości obejrzenia pojazdu przed licytacją, kosztów wadium etc. Przy odrobinie cierpliwości i szczęścia możliwe jest trafienie na bardzo korzystne oferty aukcyjne. Należy też patrzeć, z którą licytacją mamy do czynienia. Czasami przy drugiej licytacji nie ma co zbierać, gdyż brylują na nich „starzy wyjadacze” aukcji komorniczych, którzy z tej formy kupowania urządzili sobie narzędzie zarobkowania.
Decydując się na samochody powindykacyjne, bardzo ważne jest dokładne, uprzednie zweryfikowanie stanu pojazdu, przejrzenie książek serwisowych oraz innych dokumentów dotyczących samochodu. Warto na oględziny udać się z kimś, kto potrafi ocenić realną wartość oraz stan pojazdu. Z takich usług można już coraz częściej skorzystać.

Decyzję trzeba podjąć jeszcze przed aukcją i obrać odpowiednią strategię licytacji. Warto być ostrożnym i dokładnie zastanowić się nad kupnem, gdyż zobowiązania wynikające z przebiegu aukcji są trwałe i prawomocne.

Wielu klientów ma więc bardzo poważne problemy związane z dobraniem dla siebie jakiegokolwiek fajnego samochodu i często aukcje tego rodzaju kończą się brakiem rozstrzygnięcia, aż do znacznego spadku wartości pojazdu, zgodnie z przepisami prawa.

Jakich aut szukać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na samochody, które w wyniku licytacji komorniczych wystawiane są za bardzo atrakcyjną cenę. Ocena ze strony rzeczoznawcy, czy znajomego handlarza może być bardzo istotna, gdyż określa nam realnie poziomy, w które należy celować w trakcie licytacji.

Bardzo często na licytacjach komorniczych znajdują się wyjątkowe samochody, często modele prestiżowe, kupowane przez miłośników i znawców za grosze. Aha i nie nastawiajmy się na to, że będziemy jedynymi zainteresowanymi aukcjami i ceną, jaką szczycą się samochody powindykacyjne. Możliwość kupna fajnego samochodu za cenę często mniejszą od realnej wartości kusi wielu poszukiwaczy okazji. Dobrze więc odpowiednio się nastawić do tej formy kupowania aut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here