Plusy własnej działalności.

Aktualnie, jeśli chodzi o pracę, trendy jest przechodzenie na własny rachunek. Generalnie to bardzo pozytywny objaw. Niekoniecznie wszystko to musi być okupione wielkim stresem. Już samo zakładanie działalności z roku na rok bywa coraz łatwiejsze. Odpowiednie urzędy starają się, aby formalności zostały ograniczone do koniecznego minimum.
W planowaniu działalności bardzo ważnym jest na początku określić czego biznes miałby dotyczyć. Można tutaj polegać na własnych pasjach i zamiłowaniach, albowiem wtedy praca nie dosyć, że przyniesie finansowe efekty, to będzie też przyjemnością. A to naprawdę nie taka częsta sytuacja. Zazwyczaj większość ludzi męczy się w nielubianej pracy, przez wiele lat żyje w stresie i tylko cieszy się z urlopów. Zazwyczaj urlop psuje wizja rychłego powrotu do pracy.
Dlatego nie trzeba bać się pracy na własny rachunek. Na pewno wymaga to odważnej decyzji, ale odwaga często popłaca. Naturalnym aspektem jest występowanie mnóstwa obaw. Można bać się o powodzenie pomysłu, o brak szczęścia o jakieś porażki po drodze. A prawdą jest, że porażki są nieodłączną częścią sukcesu. Nie odnosi porażek ten, co nic nie robi. Zresztą każda porażka może być lekcją. Trzeba wtedy wyciągnąć prawidłowe wnioski i spożytkować je w dalszej działalności.
Czasem forma działalności jest efektem zimnych kalkulacji. Po prostu stawia się na pewny i szybki zysk. Nie jest to takie złe, ponieważ akurat przyszedł świetny pomysł na produkt czy usługę. Coś co akurat w danym momencie będzie miało powodzenie. Dlatego też przed rozpoczęciem trzeba zrobić dokładne badanie rynku. Trzeba wziąć pod uwagę geografię. Na pewno piąty zakład fryzjerski w dzielnicy nie będzie miał zbyt wielu klientów. Tak samo osiemnasty sklep spożywczy.
Jednak działalność handlowa to obszar bardzo pojemny na nowe pomysły. Istnieje jeszcze internet ze swoimi sklepami internetowymi. Prawdą jest, że ludzie coraz częściej kupują w sieci. Prowadzenie sklepu internetowego wcale nie jest lekkie. Jest porównywalne z pracą w stacjonarnym sklepie. Odchodzi tylko koszt wynajmu lokalu. Powierzchnię magazynową raczej trzeba mieć, ale to też sprawa zróżnicowana. Inna będzie przy handlu odzieżą a inna gdy sprzedaje się biżuterię. Tę ostatnią na dobrą sprawę można trzymać w mieszkaniu w garderobie i w szufladach.
Do własnej działalności czasem ciężko się przekonać z powodu niechęci do zmian. To jest przypadłość bardzo częsta, chociaż nikt by nie podejrzewał. Po prostu strach wyjść z własnej strefy komfortu. Chociaż co to za komfort – byle jaka, nisko płatna praca i ciągłe obawy, żeby szef krzywo nie spojrzał. Czasem trzeba sporo pracy nad człowiekiem, żeby mu odblokować niektóre skostniałe schematy w jego głowie. Najlepiej jednak pracuje się nad sobą. Jest wiele wydawnictw w temacie samorozwoju i własne ścieżki kariery. Na dany temat można znaleźć po kilka pozycji. Nie trzeba do tego podchodzić generalnie jak do socjotechnicznego bełkotu, tylko z całej tej kopalni wiedzy wybrać coś dla siebie. Przedsiębiorcy i analitycy biznesowi często dziela się posiadaną wiedzą a jest ona bezcenna. Poza tym najlepiej uczyc się na cudzych błędach i nie powielać ich u siebie.
Przede wszsytkim trzeba wierzyć w swój własny sukce. Bez tego nawet najlepszy pomysł po prostu padnie. Kazda z osób, kóra cokolwiek osiagnęła w jakiejkolwiek dziedzinie powtarza, żeby nigdy się nie poddawać. Ciągle o tym słyszymy ale nadal wiemy swoje. Czasem nie potrafimy czerpać z cudzych doświadczeń. Nie każdy posiada wrodzone umiejętności w biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here