Pierwszy, własny kąt

W pewnym wieku dla większości ludzi przychodzi taki moment, w którym wynajmowanie mieszkania lub pokoju przestaje nam wystarczać. Jest coś w posiadaniu mieszkania na własność, co daje dodatkowy komfort i poczucie spokoju. Zaczynamy w myślach urządzać swoje cztery kąty po swojemu, bez dziwacznych serwetek i zmatowiałych, starych obrazów, których właścicielka naszego obecnego mieszkania absolutnie nie pozwala zdjąć. Być może w tym naszym prywatnym zakątku widzimy rodzinę, dzieci… A może marzy nam się singielskie mieszkanie pełne zwariowanych imprez. Plan na życie jest nieistotny, co jest natomiast niezaprzeczalne to fakt, że mieszkanie na własność daje poczucie bezpieczeństwa i niemałą satysfakcję z tego, że w końcu mieszkamy w zupełności na swoim.

Oczywistym jest, że mało kogo stać na kupno mieszkania tak po prostu. Ceny nieruchomości wciąż idą w górę, niekoniecznie wprost proporcjonalnie do zarobków. Na szczęście mamy możliwość wzięcia kredytu, musimy jedynie posiadać wystarczającą ilość pieniędzy na wkład własny i odpowiednio wysokie zarobki w proporcji do tego, jak duży kredyt chcemy wziąć.

Jeżeli decydujemy się na kredyt hipoteczny musimy wcześniej jednak wziąć pod uwagę wiele czynników. Sama rata kredytu i odsetki nie są całkowitymi kosztami, jakie poniesiemy, musimy pamiętać także o kosztach okołokredytowych. Dodatkowo wyliczanie zdolności, składanie wniosków i cała masa dokumentów, które trzeba przygotować, zanim wniosek się złoży… Można w tym wszystkim się pogubić już na starcie i całkowicie zniechęcić do kupna własnej nieruchomości. Na szczęście nie musimy wszystkich formalności załatwiać całkowicie sami, próbując się odnaleźć w morzu dokumentów, wniosków i oświadczeń do podpisania. Możemy skorzystać z usług pośrednika. W stolicy swoje usługi oferują liczni pośrednicy kredytowi Warszawa jednak nie jest jedynym miastem, gdzie taką pomoc można otrzymać. Na czym polega praca pośrednika kredytowego?

Doradca kredytowy pomoże nam wyliczyć naszą zdolność kredytową, wskazać, co ją obniża a co ją podwyższa i ostatecznie znaleźć bank, który udzieli nam kredytu z najkorzystniejszymi dla nas warunkami. Ponieważ zasady udzielania kredytów w różnych bankach są różne i potrafią się zmieniać praktycznie z dnia na dzień, wiedza pośrednika kredytowego może się okazać niezastąpiona. Ponadto korzystając z porad takiego doradcy nie narażamy się na dodatkowe koszty, bowiem pośrednicy dostają prowizje z banku, z którym ostatecznie podpiszemy umowę. Nie musimy się więc martwić, że będziemy musieli na ten cel przeznaczyć kolejne ciężko zarobione pieniądze. Doradca pomoże nam także z wszelkimi dokumentami, wytłumaczy nam często niezrozumiałe sformułowania, jakie znajdują się w papierach bankowych i zadba o to, aby nasz wniosek kredytowy zawierał wszelkie potrzebne informacje i był poprawnie wypełniony, aby czas przetwarzania naszego wniosku i sam proces udzielenia kredytu był jak najkrótszy. Na sam koniec – dobry pośrednik nie zostawi nas samych sobie tuż po tym, jak zostanie nam udzielony kredyt. Powinien on zadbać też o nasz interes podczas spłacania rat kredytowych, pomagając w porozumieniu i negocjacjach z bankiem.

Strach ma wielkie oczy i choć z początku wszystkie formalności związane z kredytem hipotecznym mogą się nam wydawać nie do przeskoczenia, ostatecznie – wszystko jest dla ludzi. Pamiętajmy, że nie musimy być z tym sami, pośrednicy kredytowi chętnie nam pomogą w tym procesie, czyniąc go jak najbardziej bezbolesnym i pozwalając nam się cieszyć z poszukiwań i kupna swojego własnego kąta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here