Kredyt pod zastaw samochodu

Nieprzewidziane wydatki mogą wprost zrujnować naszą sytuację finansową. Naprawa samochodu, konieczność zakupu nowej lodówki to spore koszty, które w istocie negatywnie wpływają na nasz domowy budżet. Niestety, większość Polaków nie ma oszczędności, co sprawia, że muszą szukać innych źródeł finansowania takich wydatków. Na szczęście na rynku działa wiele banków i instytucji, które ochoczo udzielają pożyczek i kredytów. Obecnie stopa kredytu lombardowego, od którego zależy wysokość odsetek maksymalnych, jest tak niska, że z powodzeniem można zdobyć niezbędne środki na sfinansowanie pokaźnych wydatków, których nie przewidywaliśmy na początku miesiąca. Ważne jest przy tym, aby dokładnie badać parametry poszczególnych produktów finansowych. Jak powszechnie wiadomo, reklamy są bardzo mylące, dlatego warto zastanowić się, czy kredyt bądź pożyczka w rzeczywistości odpowiada naszym potrzebom. W przypadku, gdy nie znamy się na parametrach zobowiązań finansowych, dobrze jest skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Biura takich specjalistów można znaleźć w niemal każdym większym mieście, a porady są stosunkowo tanie, dlatego warto się na wizytę do takiego podmiotu.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest kredyt pod zastaw samochodu. Taki sposób zabezpieczenia wierzytelności nie pozbawia nas możliwości korzystania z auta. Wystarczy, iż wpiszemy cesję do dowodu rejestracyjnego. Taka czynność jest stosunkowo tania, bowiem koszt dokonania odpowiedniego wpisu jest bagatelny w porównaniu do kwoty, jaką możemy uzyskać tytułem kredytu. Ponadto należy wskazać, że ten sposób zabezpieczenia na ogół jest jedynym, jakiego wymaga od nas bank. Sprawia to, że nie jest nawet konieczne wykupywanie drogich polis. Konieczne jest jednak zachowanie odpowiedniej dbałości o pojazd. Wynika to z faktu, że bank stanie się właścicielem pojazdu w przypadku, gdy nasza sytuacja finansowa uniemożliwi nam spłatę zobowiązania. Na ogół jednak do takich sytuacji nie dochodzi, co jest bardzo korzystne dla klientów indywidualnych, którzy nie tracą władztwa nad pojazdem, mogą go eksploatować i jednocześnie cieszyć się z sporego zastrzyku gotówki, którą otrzymali od banku.

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na wskazany wyżej sposób zabezpieczenia spłaty zobowiązania, musimy być świadomi pewnych obostrzeń. Otóż w dokumencie rejestracyjnym pojazdu wpisana jest cesja na rzecz banku. Z uwagi na to, że takie zastrzeżenie ma charakter dokumentu urzędowego, nie można czynić w nim jakichkolwiek zmian. Znane są przypadki, w których kredytobiorca dorabiał dodatkowy dokument rejestracyjny pod pretekstem zgubienia starego, a następnie sprzedawał samochód innej osobie, która nie wiedziała, że pojazd jest współwłasnością banku. Takie zachowanie jest sprzeczne z obowiązującym kodeksem karnym i jako takie podlega ściganiu z urzędu. Dlatego w przypadku, gdy zdecydujemy się na kredyt z zastawem samochodu, należy unikać wskazanych wyżej działań. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zapewnić sobie spokój ducha i unikniemy obaw związanych z grożącą odpowiedzialnością karną. Na szczęście ludzie, którzy korzystają z cesji na rzecz banku, są uczciwi, co sprawia, że opisany wyżej proceder jest marginalny. Warto wskazać, że od wartości pojazdu zależą także warunki spłaty zobowiązania. Pojazdy stosunkowo nowe stanowią najlepsze źródło zabezpieczenia, co sprawia, że klienci zastawiający takie samochody mogą liczyć na dogodne warunki spłaty. Czasami bank zobowiązuje kierowców do wykupienia dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here