Etykiety ekologiczne

Etykieta produktu stanowi jego wizytówkę, dlatego powinna przyciągać wzrok i prezentować wszystkie najważniejsze informacje. Dodatkowo ważny jest materiał, z którego jest wykonana. Gdy będzie ekologiczna, produkt może zaprocentować u klienta podejmującego decyzję zakupową.

Ekologia w branży opakowaniowej

Do produkcji opakowań stosowane są różne rodzaje materiałów. Wśród nich znajdują się zarówno te przyjazne dla środowiska, jak i te, które mogą nadmiernie je obciążać. Folie to najpopularniejszy typ materiałów stosowanych na opakowania i etykiety, jednak obecnie można zauważyć trend powrotu do natury – etykiety ekologiczne nie tylko są przyjazne dla środowiska, lecz także doceniane są przez klientów.

Coraz więcej firm decyduje się na przejście na eko opakowania. To trend, który widać w wielu branżach, między innymi w branży spożywczej, kosmetycznej, chemicznej czy farmaceutycznej. Klienci, dla których ważna jest ochrona natury, wolą zakupić produkt, który ma eko opakowanie niż ten, który wykonany jest z plastiku.

Etykiety ekologiczne – z papieru, bawełny, a nawet skrobi

Ekologiczne opakowania to także przyjazne dla środowiska naturalnego etykiety. Gdy wykonane są z przyjaznych dla środowiska, biodegradowalnych materiałów, nie stanowią tak dużego zagrożenia jak te z tworzyw sztucznych.

Właśnie dlatego etykiety ekologiczne cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Do wyboru jest szeroka gama wariantów etykiet – zarówno tych umieszczanych bezpośrednio na produkcie, jak i przeznaczonych do powieszenia na nim jak zawieszki, etykietki.

Do produkcji etykiet ekologicznych najczęściej stosuje się:
– papiery z odzysku
– bawełnę ekologiczną
– skrobię
– kukurydzę
– trzcinę cukrową
– skorupki jajek

Eko etykiety to przyszłościowy wybór

Skorzystanie z etykiet ekologicznych daje firmie dwupłaszczyznowe korzyści – to przede wszystkim troska o ekologię, ale z drugiej strony jest to sposób na zwiększenie rozpoznawalności, zdobycie nowych klientów oraz poprawę wizerunku.

Coraz więcej drukarni ma w swojej ofercie etykiety i inne materiały opakowaniowe z przyjaznych dla środowiska surowców. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ ekologiczne etykiety to wybór, który niesie ze sobą wiele korzyści!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here